Katalog mebli kuchennych Nobilia Katalog kuchni Atlas

KUCHNIE WFM - Oferta Archiwalna

Dlaczego warto wybrać Wolsztyńskie Kuchnie?

1. Posiadanie markowej kuchni WFM to prestiż i gwarancja jakości. Marka WFM funkcjonuje na rynku od ponad 72 lat. Stoi za nią tradycja i ogromne doświadczenie.

2. Jest to  największy w Polsce zakład produkujący meble kuchenne tego typu. Łączna powierzchnia zakładu to 76.000 m2 a zatrudnienie wynosi 400 osób.

3. WFM przynależy do Grupyw skład której wchodzi 5 zakładów produkcyjnych  i centrum logistyczne zatrudniając 2400 osób.  Jest to w 100% kapitał polski.

4. WFM posiada najszerszy w Europie zakres technologiczny produkcji w jednym zakładzie.  Zapewnia to bogactwo asortymentu, indywidualne podejście do potrzeb klienta oraz produkcje elementów nietypowych.

5. WFM jest prekursorem w kraju we wdrażaniu nowych wzorów i kolorów oferując nowoczesne i eleganckie wzornictwo o najwyższych walorach estetycznych

6. Posiadamy profesjonalny program do projektowania CadKuchnie, dzięki któremu mamy możliwość prezentowania Klientom fotorealistycznych projektów. Stworzenie wizualizacji - opartej na wzornictwie i kolorystyce z rzeczywistej oferty firmy – ułatwia wyobrażenie sobie swojej przyszłej kuchni i podjecie świadomej decyzji zakupu.

7. WFM bazuje na materiałach o najwyższej jakości i wzornictwie zgodnym z najnowszymi trendami.

8. Fabryka posiada potwierdzone certyfikatami systemy zarządzania jakością ISO 9001, środowiskiem ISO 14001 oraz bezpieczeństwem  pracy OHAS 18001.

9. Zapewniamy imponującą różnorodność asortymentu:

 • 821 typów szafek
 • 29 programów (wzorów frontów)
 • 80 kolorów frontów
 • 8 kolorów korpusów
 • 34 kolory blatów w 4 grubościach
 • 50 rodzajów uchwytów, w tym niektóre w kilku długościach i rozstawach

10. Funkcjonalność jest naszym priorytetem. Kładziemy olbrzymi nacisk na to, aby kuchnie były tak projektowane, aby praca stała sie jak najłatwiejsza dla użytkownika. Korzystamy z wszelkich badań dotyczących ergonomii i technologii pracy w kuchni.

11. Korpus meblowy to najwyższej jakości płyta wiórowa laminowana.  Wnętrze korpusu jest w tym samym kolorze co korpus na zewnątrz. Posiadamy świadectwo badań szafek Instytutu Technologii Drewna w Poznaniu w zakresie wytrzymałości i higieniczności

12. Zawieszki naszych szafek wiszących są niespotykane nawet w najwyższej klasie mebli konkurencyjnych. Schowane za tylną ścianą umożliwiają regulacje poziomu szafek wiszących, a jednocześnie gwarantują estetykę wnętrza szafki ponieważ wewnątrz szafki widoczne są wyłącznie dwie zaślepki w ścianie tylnej. Wytrzymałość jednej zawieszki wynosi 75 kg.

13. Stosujemy ekskluzywny zawias typu clip top:

 • kąt otwarcia 110 stopni daje łatwy dostęp do wnętrza szafki 
 • hamulec został zintegrowany w puszce zawiasu oraz istnieje możliwość jego wyłączenia, jeżeli siła hamowania jest zbyt duża
 • zaślepka ze sztancowanym logo WFM na ramieniu przykrywa śruby i podnosi estetykę produktu
 • łatwość montażu i demontażu drzwi bez użycia narzędzi
 • dożywotnia gwarancja producenta zawiasu  


14. Estetyczne podnośniki klapowe naszych szafek zapewniają:

 • perfekcyjny ruch górnych frontów dzięki czemu nawet bardzo szerokie i ciężkie fronty otwierają się lekko oraz zatrzymują  w każdej wybranej pozycji
 • dzięki zintegrowanym hamulcom zamykają się delikatnie i cicho
 • do wyboru 2 systemy otwierania: fronty uchylne oraz uchylno-łamane, które powodują, że po otwarciu front znajduje sie poza strefa pracy, dzięki czemu zwiększamy bezpieczeństwo - nie sposób uderzyć się o otwarty front
 • w opcji elektryczny system otwierający fronty górne
 • dożywotnia gwarancja producenta podnośników

 15. Szuflady Tandembox intivo firmy BLUM gwarantują perfekcyjny ruch i samodomykanie a pełen wysuw ułatwia wgląd do zawartości szuflady. Zintegrowany hamulec gwarantuje ciche zamykanie. Wytrzymałość prowadnic 30 i 50 kg umożliwia pełne wykorzystanie przestrzeni użytkowej. Dożywotnia gwarancja producenta szuflad świadczy o niepodważalnej jakości. W opcji dodatkowej oferujemy elektryczny system otwierający szuflady - delikatne naciśnięcie szuflady powoduje jej otwarcie co ułatwia pracę, szczególnie przy brudnych rekach. Możliwy jest również do zamówienia system organizacji wnętrza szuflad, który gwarantuje utrzymanie porządku we wnętrzu i szybkie znalezienie poszukiwanego produktu

16. Ukryte wewnątrz szafek estetyczne podpórki do półek to rozwiązanie godne najlepszych. Od spodu półki widoczna jest zaślepka z tworzywa sztucznego w kolorze zbliżonym do koloru laminatu natomiast dodatkowe otwory w boku szafki przykryte są zaślepką tworzywową w kolorze korpusu, dzięki czemu  istnieje możliwość regulacji wysokości półki. 

17. Współpraca z najlepszymi producentami laminatów gwarantuje dostęp do najnowszych trendów wzorniczych blatów. Produkcja pod indywidualne zamówienie umożliwia projektowanie dowolnych kształtów i wymiarów, natomiast różne grubości blatów 12, 38, 60 lub 77 mm rozszerzają dodatkowo możliwości projektowe. Powierzchnia blatów wykończonych laminatem wysokociśnieniowym HPL jest odporna na działanie występujących w kuchni substancji chemicznych zawartych w produktach spożywczych i środkach czystości oraz krótkotrwale działanie temperatury do 200 stopni Celsjusza. Oferowane laminaty spełniają najwyższą normę odpornościową regulowaną przez  PN/EN 438 oraz posiadają atesty (również PZH) dopuszczające kontakt laminatów z żywnością.

18. Bazą frontów MDF foliowanych jest najwyższej jakości MDF co wpływa na jakość (gładkość) powierzchni frontu, która jest szczególnie ważna w przypadku frontów w połysku. Lewa strona frontu może być w kolorze korpusu co znacznie podnosi estetykę wnętrza szafek, podczas gdy większość konkurentów oferuje lewą stronę biała. Folia wytrzymuje temperaturę aż 75 stopni Celsjusza (norma 65 stopni).

19. Zastosowany filtr UV spowalnia działanie promieni na kolor frontów MDF lakierowanych. Oferujemy również powtarzalność kolorów w kolejnych partiach. Lakier spełnia normy europejskie na działanie czynników mechanicznych i chemicznych występujących w kuchni.

20. Pięcioletnia gwarancja udzielona przez stabilny podmiot jakim jest WFM pozwala Klientowi zaspokoić ewentualne roszczenia z tytułu wad ukrytych. Po tym okresie nasz serwis fabryczny realizuje również naprawy pogwarancyjne - Klient nie musi się obawiać, że w okresie użytkowania kuchni pozostanie bez pomocy. 

21. Nowoczesny system pakowania mebli oraz firmowy transport gwarantuje 100% ochronę produktów przed wstrząsami i wibracjami podczas ich przewozu.

22. Nasze ekipy montażowe gwarantują Klientowi profesjonalną instalację mebli.